MÜŞTERİLERİMİZ

"Bimetri ile gerçekleştirdiğimiz başarılı proje neticesinde Telekomünikasyon sektöründe özellikle GSM operatörlerinin baz istasyonlarında kullanılan kesintisiz güç kaynaklarını besleyen front terminal akülerimizden GNSS* konum, sıcaklık, voltaj, şarj seviyesi gibi verileri toplayarak GSM şebekesi üzerinden sağlanan internet erişimi sayesinde akutakip.com sistemine aktarılması ile akülerimizin verimlilik, şarj/deşarj performansını uzaktan izleyerek hem ürünlerimizin daha da iyileştirilmesi için gerekli istatistiki analizleri yapıyor hem de Tükiye'deki ilk akıllı endüstriyel aküyü üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Akülerdeki konum değişikliği (hırsızlık nedeniyle), düşük veya yüksek sıcaklık, voltaj/şarj seviyesi düşüklüğü tespit edildiğinde anında email/sms ile yetkili teknik ekipmerlimize bilgi verilmekte olup en kısa zamanda müdahale ederek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutuyoruz.

*GNSS: Küresel uydu seyrüsefer sistemi (GPS-ABD, Galileo-AB, Glonass-Rusya, BeiDou-Çin)"

Eyyüp Erdem, Genel Müdür, Yiğit Akü

"2012'den bu yana bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızdan olan Bimetri ile yaptığımız iş birliği neticesinde Cyberpark bünyesindeki 9 farklı bina'da kurulu ölçüm noktalarından toplanan veriler ile tüm kiracılarımızın elektrik tüketimleri 15 dakikalık periyotlarla otomatik olarak toplanırken, binaların kat bazında ve klima, aydınlatma, firma, ortak alan gibi alt kırılım detaylarında da tüketim verileri toplanmaktadır. Ayrıca kat ve binaların reaktif enerji verileri de toplanmakta olup olası bir reaktif tüketim durumunda teknik ekibimiz anında email ile otomatik olarak bilgilendirilmektedir. Kiracı firmaların e-arşiv elektrik tüketim faturaları sebeketakip.com ile kullandığımız SAP sistemi arasında yapılan entegrasyon neticesinde otomatik olarak kesilmekte olup bu işlemler birkaç tıklama hızında gerçekleşmektedir. Aralık 2019 sonlarında tamamlanarak başarı ile devreye alınmış ve Ocak 2020 tarihinden bu yana aktif olarak kullanılan bu sistem üzerinden ayrıca binalarımızın enerji tüketim performansları ve verimlilik takibi de yapılmaktadır."

Ferhan Şenkon, Kiralama ve İşletme Direktörü, Cyberpark

"Vakıfbank için gerçekleştirmiş olduğumuz tüm Türkiye'deki ATM'lerin kesintisiz güç kaynaklarının temini ve uzaktan izlenmesi projesi kapsamında Bimetri firmasıyla yapmış olduğumuz iş ortaklığı sonucu ortaya muhteşem bir proje çıktı. Bimetri'nin sağladığı Kesintisiz Güç Kaynağı Takip Uygulaması sayesinde Vakıfbank; 3.000'e yakın ATM'sindeki kesintisiz güç kaynaklarının yaklaşık 28 farklı sensör ve parametresini uzaktan izlemekte, hata, uyarı ve alarm durumlarında anında haberdar olmakta ve müdahale süreci başlamaktadır. Takip sistemi; 7/24 izlediği tüm kesintisiz güç kaynaklarının hem kendi hem de hizmet verdiği ATM'lerin şebeke elektrikleri hakkında geçmişe dayalı detaylı bilgi verirken aynı zamanda ortam sıcaklığı ve yük durumu gibi önemli parametrelerin de izlenmesini sağlamaktadır."

Necmettin Akçay, CEO, Necron Enerji